Jaunums

10 lietas, ko darīt Bauskā (papildus dalībai Čempī 2023)

24.03.2023

Hei, Čempiņi!

Nav noslēpums, ka šogad grandiozākais un lielākais klašu saliedēšanās pasākums – Čempionāta 2023 lielais Fināls – notiks Bauskā 19. un 20. maijā.

Raksta titulbilde

Atskatoties atpakaļ uz iepriekšējiem Čempja gadiem, tad 2019. gads (līdz šim) ir bijis visjaudīgākais!
Apskati bilžu galerijās, kā dalībniekiem veicās Finālā:

Tieši tikpat (un vēl JAUDĪGĀKAS) emocijas gribam sagaidīt arī šajā 2023. gada Čempī!

Bauska ir superīga pilsēta, kurā ir daudz ko pieredzēt un apskatīt, tāpēc – ja reiz ar klasi dosieties uz finālu (turam īkšķus), noteikti ieplānojiet papildu brīvo laiku, lai izbaudīt Bausku no A līdz Z.

1. Veco laiku braucamie Bauskas Motormuzejā

Bauskas Motormuzejs ir Rīgas Motormuzeja filiāle, kas piedāvā iepazīties ar Teslas vecmāmiņām un vectētiņiem. Te var aplūkot četras seno spēkratu kolekcijas – padomju laiku auto, RAF spēkratus un militāro tehniku, kā arī 20. gadsimta 30. gadu galdnieku darbnīcu un saimnieka istabas interjeru.

Vairāk info: http://www.motormuzejs.lv/index.php/apmekle-muzeju-b

2. “Blast from the past” Bauskas pilī

Bauskas pils ir patiešām iespaidīga, jo te var apskatīt ne tikai 15. gs celto Livonijas ordeņa cietoksni, bet arī dažādus senlaiku interjerus, lai uzzinātu, kā senos laikos dzīvoja augstdzimušie. Tāpat pilī redzēsiet 16. un 17. gada modes tendences (jeb ko valkāja cilvēki pat vēl pirms tam, kad skinny jeans nāca modē).

 

Vairāk info: https://www.bauskaspils.lv/lv/

3. Bauskas dabas taka – pastaiga, kas paliks atmiņā

Kad tu pēdējo reizi pastaigājies pa Mēmeles nogāzi no Bauskas vecpilsētas līdz Ķirbaksalai – vietai, kur satek Mūsa un Mēmele? Šajā pastaigā redzēsiet Bauskas pili, iespaidīgus dolomīta atsegumus un pa ceļam varēsiet safočēties Instagramam ar skatu uz upi vai pili pie grozāmās "Pastkartes no Bauskas".

 

Vairāk info https://www.visit.bauska.lv/lv/objekti/redzet-darit/apskates-vietas/vieta/bauskas-dabas-taka/

4. Bauskas muzejs – 100% must-see

Bauskas vecpilsētā atrodas Bauskas muzejs. Ejiet nočekot, kas tur labs notiek. Spoler alert! Senlietas, fotogrāfijas, grāmatas, mēbeles, darbarīki un citas vēstures liecības, kā arī Tautas lietišķās mākslas studija, kurā pašiem iemēģināt roku aušanā. Padarīsim aušanu par jauno trendu?

 

Vairāk info: https://www.bauskasmuzejs.lv/lv/sakums.html

5. Rundāles pils – vieta, uz kuru braukt kaut 2x gadā

Tikai nieka 12 km attālumā no Bauskas ir Rundāles pils – iespējams, Latvijas slavenākā pils (protams, uzreiz Bauskas pils). To, cik tā ir iespaidīga un apskatīšanas vērta, laikam lieki piebilst, bet tieši maija beigās sākas pats svarīgākais Rundāles pils notikums – vēsturisko rožu ziedēšana pils parkā.

 

Vairāk info: https://rundale.net/#

6. Mini zoodārzs ar cuteness overload

Bauskas novada Iecavas pagastā atrodas mini zoo “Dobuļi”. No jenotiem, alpakām un lamām līdz ķengriem, makakiem, degunlāčiem un dzeloņcūkām – te varēs ne tikai stundām ilgi sajūsmināties par zvēriņiem, bet arī tos pabarot un beigās sarīkot pikniku.

 

Vairāk info: https://www.minizoo.lv/lv/sakums

7. Ar SUP pa Rundāles ūdensdzirnavām

Aktīvākas atpūtas piekritējiem noteikti iesakām Rundāles ūdensdzirnavas. Te vienas dienas laikā var apmeklēt aizraujošas ekskursijas un apskates objektus, atpūsties pludmalē un vizināties ar laivu, katamarānu vai SUP dēli.

 

Vairāk info: https://rundalesdzirnavas.lv/ 

8. Bauskas TASTE fetivāls -  TEV tur ir jābūt

Vasaras vērienīgākais notikums pilsētā – mūzikas festivāls “Bauska TASTE” – uz satikšanos Bauskas Pilskalna parkā aicina 4. un 5. augustā, lai jau piekto reizi starp trijām upēm un festivāla debesīm piedzīvotu elpu aizraujošus notikumus un nesteidzīgas atpūtas mirkļus.

Vairāk info:  https://bauskataste.lv/festivals/

Kur un kad notiks Fināla sacensības?

Fināla sacensības notiks Bauskā.
6. – 7. klašu grupai 2023. gada 19. maijā - kopā 140 klases.
8. – 9. un 10. – 12. klašu grupai 2023. gada 20.maijā - katrā klašu grupā 70 klases.

Tiekamies Bauskā jau pavisam drīz. Čau!