Jaunums

Neticēsi, cik daudz forša Siguldā var apskatīt un pieredzēt visa klase kopā!

29.04.2022

Sigulda ir viena superīga pilsēta. Un mēs to nesakām tikai tāpēc, ka šogad tur norisināsies Zelta Zivtiņas Čempionāta fināls – Siguldā ir tik daudz ko darīt gan lieliem, gan maziem, gan aktīvistiem, gan arī atpūtniekiem. Ne velti tās sauklis ir – Sigulda aizrauj!

Izlasi šo rakstu un uzzini, ko foršu kopā ar visu klasi apskatīt un pieredzēt gan Siguldā, gan visā tās novadā.

Raksta titulbilde

Tiem, kam patīk radoši izpausties

Siguldas spieķīšu darbnīca

Kurš gan nav redzējis slaveno Siguldas spieķīti! Izrādās, ka tā vēsture ir vairāk nekā 200 gadu sena. Šajā darbnīcā uzzināsiet daudz ko interesantu, kā arī piedalīsieties spieķīša gatavošanā.

Ādas arteļa darbnīca

Mūsdienās ikvienam ir iespēja kļūt par ādas apstrādes meistaru. Šajā darbnīcā pašu spēkiem no ādas izgatavosiet atslēgu piekariņu, grāmatzīmi, jostiņu vai pat rokassprādzi.

Aromabreathe darbnīca

Aromabreathe ir uzņēmums, kas ražo dabisku kosmētiku, zāļu tējas un dažādus smaržīgus produktus. Šajā darbnīcā varēsiet izveidot sev piemērotus aromātus no dabīgām izejvielām.

Keramikas darbnīca

Kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē vai šķīvī? Šajā darbnīcā iemēģināsiet prasmes darbā ar virpu, izveidosiet savu krūzīti, trauciņu vai citu suvenīru. Būs jautri!

Baltu rotu darbnīca

Ja vēlaties paši saviem spēkiem izgatavot piekariņus vai citas rotas, kā arī redzēt latviešu filmai “Nameja gredzens” īpaši gatavotā gredzena oriģinālu, šī darbnīca ir jums.

Papīrmākslas darbnīca

“Viktora Vēstules” darbnīcā piedalīsieties papīrliešanā (jā, izrādās, ka papīru lej) un izgatavot savu grāmatzīmi no otrreizējās pārstrādes papīra. Zero waste!

Tekstila darbnīca

Izpētiet aušanas procesu, kā prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par īstu mākslas darbu, kā arī apskatiet dažādas stelles un noaudiet paši savu Latvijas karodziņu.

Amatnieku darbnīca Baložu māja

Baložu mājā Mālpilī uzzināsiet par mākslas darbu restaurēšanu, kā arī varēsiet iemēģināt roku koka trauku tapšanā, “uzskrullēt” visgarāko ēveļskaidu un nogaršot saimnieku meistarotajās koka formiņās ceptas piparkūkas.

Augusta zemenes & Augusta stallis

Augusta stallī Mālpilī mīt 16 zirgi, ar ko varēsiet iepazīties un gūt prieka un enerģijas devu. Tepat arī ir saimniecība Augusta zemenes, kurā… nu, protams, ka audzē zemenes. Ņam!

Tiem, kam garšo ēst

Burbuļkūkas gatavošana

Siguldas saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas piedāvā nogaršot vismaz 10 latviskas garšas, kā arī iepazīties ar saldējuma tapšanu un vēsturi. Šeit varēsiet gatavot burbuļvafeļu-saldējuma torti un, skaidrs, ka to arī apēst.

Gardu sulu un smūtiju meistarošana

Dabas laboratorijas DABLAB sulu stacijā varēsiet paši radīt savu unikālo sulu vai smūtiju recepti un to arī pagatavot. Vai varat atpazīt galvenās sulu un veselības “šotiņu” sastāvdaļas? Noskaidrojiet!

Īsta itāļu gelato degustācija

Uzņēmums Bliss Gelato piedāvā eksperimentēt un radīt jaunas gelato garšas, kopīgi gatavot gelato kūku un, protams, nogaršot visu uz nebēdu. Jautrība, dāvanas un garda diena garantēta.

Tiem, kam patīk doties ekskursijās

Ekskursija ar gidu pa pilsētu

Izbaudiet gleznainās Siguldas ainavas, kopā pavadot aktīvu dienu svaigā gaisā! Siguldas rūdītākie gidi pastāstīs, kā pilsēta attīstījusies gadu simtos un iepazīstinās ar ievērojamiem apskates objektiem.

Livonijas ordeņa Siguldas pils

Šī pils patiesībā ir cietoksnis, kas celts neogotikas stilā tālajā 1207. gadā Zobenbrāļu ordeņa mestra Venno laikā. Mūsdienās te var uzkāpt Ziemeļu tornī un galvenajā Vārtu tornī, kā arī izstaigāt pa pils mūriem.

Turaidas muzejrezervāts

Muzejrezervātā uzzināsiet daudz ko jaunu, kā arī gūsiet pozitīvas emocijas skaistā vidē, spēles formā iepazīstot Turaidas pili un visu tās apkārtni.

Gaujas plostnieka stāsts

Šī ir ekspozīcija par to, kas senās dienās bija koku pludināšana. Te varēsiet gan noskatīties interesantu filmu, gan iemēģināt roku plostu siešanā un plostnieka amata prasmēs – pinčojot, kantējot un bomējot.

Anšlava Eglīša ekspozīcija

Inciema torņa 2. stāvā izvietota ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”. Tā stāsta par slavenā rakstnieka personību un daiļradi. Izveidota arī interaktīva grāmata, kas dod iespēju “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti.

Mores kauju muzejs

Apskatiet militārās tehnikas brīvdabas ekspozīciju ar ievērojamāko apskates objektu –padomju armijas tanku T-34. Šeit uzzināsiet par vēsturiski nozīmīgiem pavērsieniem II Pasaules kara laikā un I Pasaules kara notikumiem Mores pagastā.

Safari parks

Safari parkā “More” jūs iepriecinās meža cēlākie dzīvnieki – brieži. Te izveidota 1,5 km gara pastaigu taka, un tās laikā sastapsi gan staltbriežus, gan dambriežus un balto briežus. Būs arī iespēja tos pabarot!

Tiem, kas nevar nosēdēt mierā

Ūdens atrakciju parks

+30 grādīgs ūdens baseinā, slidkalniņi, ūdenskritums, dažādas pirtis – šī ir vieta, kur pavadīt jautru dienu un atpūsties īstā tropu klimatā starp palmām!

Sigulda Zoo

2022. gada maijā durvis ver jauns izklaides parks. Šeit varēsiet samīļot un pabarot gan zebras, kamieļus un lamas, gan gotiņas, pundurkaziņas un trusīšus, gan arī tādus eksotiskus zvērus kā mundžakus, beneta valabijus, kalatriksus, surikātus un poitou ēzelīšus.

Kvadriciklu trase KMH

Šai atrakcijai gari ievadi nav vajadzīgi – brauciet ar klasi izlaist ar kvadricikliem!

Izklaides centrs KLIKK

Lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā, kur ikviens jebkurā vecumā atradīs sev tīkamu nodarbi. Te droši var doties tās klases, kurās katrs klasesbiedrs interesējas par ko citu — te atrodas divu līmeņu elektrokartingu trase, iekštelpu skeitparks, tīklu zona mazākajiem, Nerf šaušanas laukums, kā arī trakcijas pašiem mazākajiem.

Brīvdabas piedzīvojumu parks Tarzāns

130 dažādi šķēršļi un 11 dažādu grūtības pakāpju trasēs. Īpašākie šķēršļi – pasaules čempiona Martina Dukura skeletons, olimpiskā čempiona Māra Štromberga sacīkšu velosipēds un daudzkārtējo medaļnieku brāļu Šicu kamanas.

Siguldas rodeļu trase

Adrenalīna cienītāji saturas! Laidiet lejā no kalna ātrumu līdz pat 40km/h un vērojiet brīnišķīgu dabas ainavu, braucot augšā ar krēslu pacēlāju.

Lēdurgas Dendroparks

Ielūkojieties parka daudzveidīgajā un bagātīgajā augu pasaulē, ieklausieties putnu balsīs un baudiet dabas skaistumu. Te varēsiet arī gatavot dažādus dekorus no dabas materiāliem, apgleznot oļus, iepazīt ārstniecības augus un izpētīt, kas dzīvo parka dīķī.

Brīnumu mežs

Ja esat vecumā līdz 13 gadiem, šī foršā vieta ir jums! Te ir trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu labirintiem, šūpoles, slidkalniņi, bumbu baseins, Xbox deju un spēļu grīda un daudz citu izklaižu.

Bobsleja un kamaniņu trase

Izmantojiet iespēju, jo šī ir viena retajām kamaniņu trasēm pasaulē, kas pieejama apskatei ikvienam. Te no sestā stāva līmeņa paveras lielisks skats uz visu trasi no finiša līdz startam, kā arī uz Gaujas senlejas gleznaino ainavu.

Futbolgolfa parks

Pārvērtiet pastaigu superjautrā piedzīvojumā, spēlējot spēli, kuras laikā no starta līdz finišam ar pēc iespējas mazāku spērienu skaitu bumba jāiedabū bedrītē, kopumā – 18 bedrītes.

Piedzīvojumu parks Mežakaķis

82 šķēršļi sešās dažādas grūtības pakāpes trasēs, no kurām augstākā sniedzas pat 17 metru augstumā no zemes. Asāku izjūtu piekritējiem un adrenalīna tīkotājiem ir iespēja doties augšup pa klinšu sienu vai izbaudīt garo nobraucienu pāri mazajam kalnam.

Lai superīgs pavasaris Siguldā!

Lai veiktu rezervāciju, sazinieties ar Siguldas novada Tūrisma informācijas centru vai pakalpojumu sniedzēju. Vairāk informācijas šeit: https://tourism.sigulda.lv/lv/pavasara-piedavajums-skolenu-ekskursijam-maija/