Jaunums

Sācies “Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināls Siguldā, pulcējot 3000 skolēnus no visas Latvijas

13.05.2022

Ir sācies “Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināls, kas pirmo reizi trīs nedēļu garumā norisināsies Siguldā, radot speciālu sacensību pilsētiņu Svētku laukumā. Šīs būs lielākās un iespaidīgākās sacensības “Zelta Zivtiņas Čempionāta” sešpadsmit norises gadu laikā – unikālo pilsētiņu uzbūvēja 15 cilvēku komanda četru dienu laikā, savukārt stafešu plānošana no idejas līdz prototipu būvēšanai aizņēma vairāk nekā trīs mēnešus.

Raksta titulbilde

Eiropā vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles, ko organizē “Tele2”, Fināls pulcēs 3000 skolēnus no visas Latvijas, kas sacentīsies par vērtīgām balvām un ceļojošo kausu.

“Šogad “Zelta Zivtiņas Čempionāts” norit jau 16. sezonu, un patiesi priecājamies, ka skolēnu interese ir tik liela un konkurence par iekļūšanu Finālā tik spraiga – Čempionātam kopumā pieteicās 15 000 skolēnu. Jau tagad droši var teikt, ka Finālā iekļuvušās 120 klases ir radošas un saliedētas komandas, kas ir apliecinājušas arī savu spēju iestāties par dažādām sabiedrībā nozīmīgām vērtībām. Čempionāta šīs sezonas moto ir “Ko nevar viens, var visa klase!”, un arī Finālā skolēni varēs pārbaudīt ne tikai savas fiziskās un prāta spējas, bet arī domāt par dažādām būtiskām vērtībām, piemēram, draudzību, komandas spēku, drosmi,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināla sacensības norit ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

“Sigulda ir aizrautīgo un piedzīvojumu meklētāju pilsēta, un es nešaubos, ka 3 tūkstošiem skolēnu “Zelta Zivtiņas Čempionāta” laikā te būs iespēja sevi pierādīt un saliedēt komandu uzvarai. Novēlu ikkatram izbaudīt šo sacensību, parādīt savu labāko sniegumu un atrast arī laiku iepazīt Siguldu pavasarī, kad Gaujas senielejā un visās dabas un pastaigu takās zied un smaržo ievas,” aicina Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Šogad pirmo reizi “Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināls notiks nevis vienu dienu kā ierasts, bet triju nedēļu garumā – no 10. līdz 27. maijam. Rūpēs par epidemioloģisko drošību un bērnu veselību sacensības tiek organizētas pēc īpaša grafika, lai samazinātu skolēnu pulcēšanos vienuviet. Attiecīgi katra klase ieradīsies Čempionāta pilsētiņā iepriekš noteiktā laikā un sacensībās pavadīs aptuveni 2,5 stundas. Finālā iekļuvušās 120 klases sacentīsies starp komandām 5.-6. klašu, 7.-9. un 10.-12. klašu grupā.

Lai kļūtu par čempioniem, bērniem būs jārisina gan atjautības un erudīcijas, gan veiklības, jautrības un draudzības pilni uzdevumi. “Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināla pilsētiņu veidos četras zonas. “Tele2” zonā “Komandas drosmes lēciens” būs lēkšanas tornis un klases pārbaudīs savu komandas garu un drosmi tiecoties pēc lieliem un vēl lielākiem mērķiem. Čempionāta zonā “Varoņdarbi rodas kopā!” būs minispēles un valdīs kņada, burzma un draudzība, mācoties to, ka katram, pat škietami mazam darbiņam ir liela nozīme. Čempionāta partnera “SEB bankas” zonā “Droši tiešsaistē. Droši ikdienā” skolēni domās par kiberdrošību un to, kā sevi pasargāt internetā, lai nekļūtu par krāpnieku upuri. Čempionāta partnera “Sadales Tīkla” zonā “Ar elektrību neriskē!” skolēni tiks izglītoti par elektrodrošības jautājumiem,  pētot elektrības sadales ceļu un rīcību dažādās ar elektrodrošību saistītās situācijās.

“Zelta Zivtiņas Čempionāta” Finālā būs pārstāvētas skolas no visiem Latvijas reģioniem – no Vidzemes ir iekļuvušas visvairāk klases – kopumā 39, kam seko Rīgas reģions ar 24 klasēm, Latgale ar 22 klasēm, Zemgale ar 20 klasēm un Kurzeme ar 15 klasēm. Visvairāk klašu Finālā iekļuvušas no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Ogres 1. Vidusskolas, Ogres sākumskolas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja.

“Zelta Zivtiņas Čempionāts” ir “Tele2” vērienīgākā un ilggadējākā sociālā iniciatīva, kas paredzēta klašu komandām no 5. līdz 12. klasei un kurā iepriekšējos piecpadsmit norises gados piedalījušies vairāk nekā viens miljons skolēnu, skolotāju, vecāku, atbalstītāju un organizatoru. Šajā sezonā Čempionāts tapis kopā ar sadarbības partneriem “Sadales tīklu” un “SEB banku”.